Jak to funguje

 

Zasílání peněz do zahraničí v rámci ČR

Naše společnost nabízí cizoměnový platební styk vůči celému světu (vyjma zemí vyloučených legislativou ČR a Evropské unie). Mimořádně výhodné podmínky pak zaručujeme zejména pro platby v Eurozóně, platbách do Asie, a platbách do USA. Směny je možné provádět i mezi Vašimi vlastními účty u českých bank. Naše služby mohou využívat firmy i soukromé osoby či spolky. 
Podmínky provádění převodů peněžních prostředků určuje Rámcová smlouva mezi společností a klientem. Žádost o Rámcovou smlouvu můžete vyplnit online na našich stránkách. Provádění příkazů probíhá nejčastěji automatizovaně přes webový portál.Standardní proces realizování plateb - zahraničních i tuzemských

  1. Klient zadá příkaz ke konverzi přímo na webu v tzn. Klientské zóně, kde uvede všechny potřebné údaje. Není potřeba volat makléři, vše lze vyřídit z počítače či z chytrého telefonu. 
  2. Klient je e-mailem informován o přijmutí příkazu společností. Zároveň je klient vyzván k zaslání finančních prostředků na sběrný účet společnosti a na e-mail obdrží konfirmaci příkazu (účetní doklad o obchodu) s rekapitulací všech podrobností (kurz, měny, částky, účty aj.).
  3. Klient odešle finanční prostředky na sběrný účet společnosti bankovním převodem. 
    Jakmile klientovu platbu zaregistrujeme připsanou a zkontrolujeme správnost výše a variabilního symbolu, přijde klientovi o tom automatická zpráva e-mailem.
  4. Pokud jsou prostředky klienta připsány na sběrném účtu EasyChange alespoň hodinu před koncem provozní doby, jsou ještě v rámci daného pracovního dne odeslány ve vypořádávacím cyklu, který probíhá ještě v čase do konce provozní doby.  V případě pozdějšího připsání jsou prostředky námi odeslány až následující pracovní den. Upozorňujeme ovšem, že některé tuzemské banky mají pro převody deviz limitní čas jen do 14:59. 
  5. Po odeslání platby na cílový účet klientovi přijde na e-mail PDF doklad o vypořádání celé transakce.

 

Obchodujeme měny CZK, EUR, USD a GBP, včetně všech křížových kombinací těchto měn. Easychange má své účty u FIO bankyČSOB, Komerční banky, Raiffeisenbank, České spořitelny a eurové účty u zahraničních bank. Pokud má klient účty v těchto bankách, transakce jsou vypořádávány rychleji. Klient může může využít pro transakce pochopiteně i jakékoliv jiné banky.

Kurzy měn

Atraktivita kurzu společnosti se obvykle udává tzv. spreadem. Spread je rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem. Pokud např. banka vykupuje EUR za 26,50 Kč a prodává EUR za 27,50 Kč, potom hodnota spreadu je 1 Kč. 

Tento spread pak tvoří zisk finančních institucí z měnových operací. Společnosti s nižším spreadem pak bývaji atraktivnější pro klienty, neboť jim nabízejí výhodnější kurz.

Společnost EasyChange uveřejňuje a garantuje velmi výhodný spread. A to zcela transparentně, tj. bez dalších poplatků, VIP karet apod.

 

Kurz EasyChange se mění automaticky po minutě v závislosti na trhu. Společnost EasyChange navíc dodržuje pravidlo, že se její kurzy odrážejí od tržního kurzu na obě strany rovnoměrně. Tj. jak pro nákup, tak pro prodej měny platí obdobné podmínky, žádný směr není zvýhodněn.

 

Je možné měnit české koruny (CZK), eura (EUR), americké dolary (USD), libry (GBP) a všechny kombinace těchto měn.